Мобільний додаток

Сербія і Чорногорія можуть до 2025 року стати членами ЄС

13.02.2018 р., 17:49

Єврокомісія збирається прискорити переговорний процес з Сербією і Чорногорією про вступ цих держав до Євросоюзу, повідомляє новітній стратегічний документ Єврокомісії.

Про це повідомляє Інтерфакс.

"До 2025 року вони повинні бути готові стати членами ЄС", - сказано в документі.

Відзначається, що у вівторок, 6 лютого, єврокомісар з питань розширення і політики добросусідства Йоганнес Ган представить нову стратегію ЄС щодо балканських країн в Брюсселі. За його словами, Сербія і Чорногорія зможуть до 2025 року вступити в союз, але тільки якщо "вони виконають всі необхідні умови".

Крім того, Й.Ган підкреслив, що двері в ЄС відкриті для країн західних Балкан, але тільки "при відповідних зусиллях з їх боку - такі умови угоди".

"Входження в Євросоюз держав Західних Балкан відповідає політичним і економічним інтересам союзу, а також сприяє його безпеки", - йдеться в стратегії Єврокомісії.

Раніше Й.Ган заявляв, що двері в ЄС залишаться відкритими і для України, Молдови та Грузії, однак не зробив ніяких прогнозів щодо термінів.

"Ці двері відкриті завжди. Ми вже багато зробили. Але зараз ми повинні знати, що далі: які кроки можливі і реалістичні? Потрібно втілювати в життя досягнуті раніше угоди. Багато що з цього досі залишається на папері і має бути якомога швидше втілено в життя ", - підкреслив він.

Новини по темі