Мобільний додаток

Українці закликають світ посилити тиск на Росію з вимогою звільнити українських політв’язнів (аудіо)

12.02.2018 р., 19:30

Посилити тиск на Росію з вимогою звільнити українських політв’язнів із російських тюрем - із таким закликом звернулась група українських громадських і правозахисних об'єднань до міжнародної спільноти.

Як сказав сьогодні на брифінгу у Києві Президент Центру глобалістики "Стратегія ХХІ" Михайло Гончар, звільнення  людей, яких, зокрема, затримують у  Криму за проукраїнську позицію, потребує окремих зусиль світової спільноти.

Докладніше – Віолетта Карлащук:

"Українець Павло Гриб, який зник торік двадцять четвертого серпня під час поїздки до білоруського міста Гомеля, а був знайдений заарештованим на території Російської Федерації, майже півроку перебуває в слідчому ізоляторі Краснодара. Його звинувачують у тероризмі. Як розповів батько заарештованого Ігор Гриб, родичі не можуть переслати Павлу ліки та харчі.
Стан його здоров’я критичний.

Нині 66 українців перебувають у в’язницях окупованого Криму та Росії, - повідомила голова правління Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник. За її словами, двох із них заарештували в Криму за дописи в соціальних мережах  з початку цього року, їм обрали запобіжний захід і тримають у слідчих ізоляторах. Точної цифри, скільки людей перебувають під домашнім арештом і обмежені в праві виїжджати за межі півострова, немає – каже Ольга Скрипник.

Представники громадських і правозахисних організацій і родичі політв’язнів відправили листи до лідерів країн Нормандської четвірки та "Великої сімки", у яких закликають  бойкотувати Чемпіонат світу з футболу, який відбудеться в Росії, поки не будуть звільнені громадяни, заарештовані через проукраїнську позицію, - повідомив Президент Центру глобалістики "Стратегія ХХІ" Михайло Гончар. За його словами, правозахисники  також запропонували світовим лідерам заморозити фінансові активи офіційних представників Росії та заборонити їм міжнародні поїздки, - говорить Михайло Гончар.

Керівник громадської організації "Об’єднання родичів політв’язнів Кремля" і брат фігуранта справи так званих "кримських диверсантів" Євгена Панова Ігор Котелянець вважає, що Президент має призначити відповідальну особу, яка б координувала питання звільнення українців, які перебувають у в’язницях анексованого Криму та Росії".

Віолетта Карлащук. Українське радіо.

Прослухати репортаж

 

Будь у курсі - слухай новини! Щогодини на Українському радіо!

Українці закликають світ посилити тиск на Росію з вимогою звільнити українських політв’язнів (аудіо)

Новини по темі