Мобільний додаток

ФСБ Росії: в Сімферополі затримано українця-шпигуна

12.02.2018 р., 11:57

Управління ФСБ Росії в анексованому Криму заявляє про затримання в Сімферополі громадянина України за підозрою в шпигунстві.

Громадянина України Костянтина Давиденка затримали 11 лютого, передає Радіо Свобода.

Затриманого підозрюють у тому, що він "цілеспрямовано збирав і передавав спецслужбам України відомості про діяльність частин і з’єднань Федеральної служби військ Національної гвардії Росії і стосовно співробітників Федеральної служби безпеки, що становлять державну таємницю і витік яких за кордон міг завдати шкоди безпеці держави".

У прес-службі Міністерства закордонних справ України повідомили, що перевіряють інформацію про затримання.

Про затримання підозрюваних у шпигунстві російські силовики в анексованому Москвою Криму повідомляють не вперше. 29 вересня 2017 року Федеральна служба безпеки повідомила про затримання двох російських громадян за підозрою в шпигунстві на користь України.

Після анексії Росією Криму ФСБ здійснює на півострові регулярні обшуки та допити журналістів, активістів, громадських діячів. Правозахисники характеризують це як боротьбу з інакомисленням.

Нагадаємо, міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили низку економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова і називає це "відновленням історичної справедливості". Верховна Рада України офіційно оголосила датою початку тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014 року.

Новини по темі