Мобільний додаток

Українські лікарі врятували людину, тіло якої охололо до 21 градуса

9.02.2018 р., 18:35

Мешканцю Дніпра стало зле, він знепритомнів і пролежав якийсь час на вулиці, тож до лікарні потрапив у стані сильного переохолодження, з температурою + 21 і без ознак життя.

Лікарі з Дніпра кажуть, що смерть від переохолодження настає, коли температура тіла падає нижче  29 градусів, пише газета "Експрес".

"Цей випадок можна назвати справжнім дивом! Якщо людина тривалий час була в стані нерухомості в умовах, де температура повітря -2 градуси за Цельсієм і нижча, у клітинах її тіла утворюються кристали води. Вони руйнують клітини зсередини", - пояснив ситуацію лікар Руслан Добровольський.

за його словами, все залежить від індивідуальних особливостей роботи організму людини та стану її здоров'я. Питання визначення нижньої межі температури тіла, критичної для життя людини, досі дискусійні з-поміж медиків. Цей випадок засвідчує, що навіть при + 21 людина має шанс вижити.

Навіть якщо серце зупинилось внаслідок переохолодження, через 10 - 20 хвилин його ще можна запустити, причому клітини головного мозку ще не зазнають значної шкоди. Це пояснюється тим, що клітини руйнуються швидше під дією спеки, а не холоду, наголошують медики.

Українські лікарі врятували людину, тіло якої охололо до 21 градуса

Новини по темі