Мобільний додаток

Втрачений супутник NASA знайшов астроном-любитель

8.02.2018 р., 18:54

Інженер-електрик Скотт Тіллі намагався знайти секретний американський супутник "Zuma", який запустили в січні 2018 року, а натомість спіймав сигнал іншого втраченого супутника.

Про це пише The Washington Post.

У вільний час чоловік слухав радіосигнали з допомогою устаткування, встановленого на даху свого будинку в канадській провінції Британська Колумбія. Астроном-любитель знайшов апарат IMAGE, зв'язок з яким втратили в 2005 році.

"Таке відчуття, ніби зробив щось цінне для науки", - прокоментував своє відкриття Скотт Тіллі.

IMAGE був запущений в березні 2000 року для дослідження магнітосфери Землі. У грудні 2005-го апарат під час чергового сеансу зв'язку не відповів на команди з центру управління. Численні спроби відновити зв'язок провалилися. NASA офіційно оголосило про завершення місії, при цьому точна причина поломки так і не була встановлена.

Коли Скотт Тіллі спіймав сигнал супутника, він за обідом розповів про це дружині. Та запропонувала йому звернутися в NASA. На питання, як це зробити, вона відповіла: "Якщо ти можеш знайти супутник у космосі, ти точно зумієш знайти тих, хто його побудував".

Тіллі написав про результати своїх спостережень у Twitter і звернувся до кількох учених, які працювали над проектом IMAGE. За словами астронома-любителя, на наступний день його поштова скринька була переповнена листами від цих людей.

Новини по темі