Мобільний додаток

Завершується ювілейний рік від народження патріарха Йосифа Сліпого (аудіо)

8.02.2018 р., 19:25

Цими днями завершується ювілейний 125-й рік від народження патріарха Йосифа Сліпого - видатного вченого-богослова, в’язня сталінських таборів, предстоятеля Української Греко-Католицької Церкви.

Докладніше – Юлія Конішевська:

"Патріарха Йосифа Сліпого називають оборонцем і будівничим української церкви. Він нічого для себе особисто не хотів, а все, що мав - віддавав іншим, - розповідає Правлячий архиєрей єпархії Пресвятої Родини Української греко-католицької церкви у Лондоні, єпископ Гліб Лончина.

Життя Йосифа Сліпого проминуло у вирі драматичних та кровопролитних подій ХХ століття – революцій, двох світових воєн, розпаду імперій. Він пройшов через заслання, ув’язнення та вимушену еміграцію. Та увесь цей час продовжував відстоювати права релігійної спільноти.

Після смерті митрополита Андрея Шептицького у 1944 році, Йосип Сліпий очолив Українську Греко-католицьку церкву, а 1965 року Папа Римський — Павло VI надав Йосипові титул кардинала. 1984 року, у віці 92 роки патріарх Йосип Сліпий пішов із життя, його поховано у Львові.

Ця видатна особистість є прикладом для усього українського народу, - говорить  голова комітету Верховної Ради України в справах культури Микола Княжицький.

Протягом 2017 року у багатьох містах України проводилися заходи на вшанування пам’яті Йосипа Сліпого. 9 лютого, у Київському центрі Українського католицького університету відбудеться відкрита дискусія "Патріарх Йосип Сліпий: бути собою!".

Юлія Конішевська. Українське радіо.

Прослухати репортаж

 

Хочеш знати більше - слухай новини на Українському радіо!

Завершується ювілейний рік від народження патріарха Йосифа Сліпого (аудіо)

Новини по темі