Мобільний додаток

Літак авіакомпанії "Qantas" здійснив політ на біопаливі із зерен гірчиці

8.02.2018 р., 16:24

28 січня 2018 року літак найбільшої австралійської авіакомпанії "Qantas" здійснив незвичайний рейс - для 15-годинного перельоту з Лос-Анджелеса в Мельбурн використали не лише традиційне літакове пальне, а й біопаливо, зроблене із зерен гірчиці особливого виду.

Про це повідомляє Український портал про техніку та спецтехніку".

У паливному баку повітряного судна Boeing Dreamliner 787-9 використовувалася суміш 90% традиційного реактивного пального і 10% біопалива, отриманого з рослини Brassica Carinata (гірчиця абіссінська), яку не використовують у їжу.

Представники авіакомпанії "Qantas" пояснили, що мета їхнього проекту - найближчим часом знизити викиди вуглекислого газу, який виробляється їхніми літаками, на понад 80%.

Біопаливо, яке використовувалося для даного польоту, розроблене канадською компанією "Agrisoma Biosciences", було виготовлено з гірчиці, яку можна вирощувати на ділянках, непридатних для вирощування інших сільськогосподарських культур. Або на землі, яка перебуває під паром. Понад те, культивування цієї гірчиці покращує якість ґрунту, на якому вона зростає, і зменшує ерозію, а також дає можливість фермерам отримати додаткове джерело доходів.

"Agrisoma" і "Qantas" на даний час працюють над формуванням для австралійських фермерів великих замовлень щодо вирощування абіссінської гірчиці, і сподіваються, що до 2020 року вона стане найбільшою комерційною авіаційно-біопаливною культурою в країні.

Довгострокова стратегічна мета такого партнерства - вирощування в Австралії культури Brassica Carinata щонайменше на 400 тис. га, що дасть можливість отримувати понад 200 млн літрів біопалива щорічно.

Новини по темі