Мобільний додаток

Німецький експорт у 2017 році встановив новий історичний рекорд

8.02.2018 р., 15:49

Обсяги експорту з ФРН продовжують збільшуватися рекордними темпами.

2017 року вони сягнули 1,3 трильйона євро - новий історичний рекорд. Утім, профіцит зовнішньої торгівлі, за який країну часто критикують, скоротився, передає dw.

Німецький експорт та імпорт сягнули рекордної позначки минулого року. За даними Федерального статистичного відомства Німеччини, у 2017-му країна експортувала товарів і послуг на 1,3 трильйона євро, що більше на 6,3 відсотка, ніж у 2016 році. Імпорт зростав ще швидше - річні обсяги становлять 1,03 трильйона євро, що більше на 8,3 відсотка за дані попереднього року.

Керівник кредитного страхування Euler Hermes Рон ван Хет Хоф (Ron van het Hof) бачить сильні сторони німецької експортної індустрії в її різноманітті та високій конкурентоспроможності. "Кожного разу, коли мова йде про високоякісні продукти, німецькі продукти користуються попитом. Зокрема це стосується німецьких ноу-хау в галузі машинобудування, хімічних продуктів та автомобілів", - каже він. На його думку, ключову роль у новому історичному рекорді зовнішньої торгівлі країни відіграли малі та середні підприємства, "багато з яких є справді світовими лідерами у своїх галузях, так званими "прихованими чемпіонами".

За підсумками 2017 року скоротився профіцитзовнішньої торгівлі ФРН - він становить 244,9 мільярда євро проти 248,9 мільярда євро у попередньому - піковому - році. Німеччина останніми роками опинилася під шквалом критики з боку економічних партнерів через надлишок експорту. Зокрема, президент США Дональд Трамп неодноразово називав зовнішньоторговельний баланс Німеччини "несправедливим". Як зазначають аналітики, ризики відмежування ринку США за президентства Трампа від Німеччини залишаються високими, також негативні наслідки може спричинити і вихід Великобританії з ЄС.

Новини по темі