Мобільний додаток

Київрада перейменувала станцію метро "Петрівка" на "Почайна"

8.02.2018 р., 15:07

Куренівсько-Червоноармійська лінія метрополітену відтепер носитиме назву Оболонсько-Теремківська.

Київрада перейменувала станцію метро "Петрівка" на "Почайна", відповідно до назви річки Почайна, що є однією з найдавніших у місті, передає УНІАН.
 
Таке рішення підтримали на засіданні Київради 70 із 86 депутатів. Куренівсько-Червоноармійська лінія столичного метрополітену отримала нову назву - Оболонсько-Теремківська.

Проект рішення про перейменування лінії метро підготовлено, зважаючи на те, що існуюча назва відображає лише початковий проект лінії, і нині вона не проходить через місцевість Куренівка. Друга частина назви "Червоноармійська" перестала відповідати надземній топоніміці після перейменування станції "Червоноармійська" на "Палац "Україна" у 1993 році. Окрім того, у листопаді 2014 року вулиці Червоноармійська повернули історичну назву Велика Васильківська.

Громадські обговорення пропозиції про перейменування станції метро "Петрівка" відбувалися з 1 березня до 1 травня 2017 року. До голосування долучилися тисяча 932 особи, і 73% підтримали це перейменування. Громадські обговорення щодо перейменування гілки метро відбувалися з 29 травня до 29 липня 2017 року. Нову назву підтримали 80% учасників голосування.

Новини по темі