Мобільний додаток

Сьогодні стартував конкурс проектів на відтворення будівлі Леонтовича (аудіо)

7.02.2018 р., 19:20

Оголошено початок архітектурного конкурсу проектів реставрації будинку дитинства українського композитора Миколи Леонтовича.

Будинок стоїть у селі Шершні Тиврівського району Вінницької області, однак є й ті, хто має сумнів у тому, що саме ця споруда має відношення до родини композитора. За словами ініціаторів реконструкції, після ремонту там пропонується відкрити школу мистецтв.

Докладно - Тетяна Ковальчук:

"Микола Леонтович народився в 1877 року в сім'ї сільського священика. Світову славу йому принесло аранжування "Щедрика", яке уперше прозвучало 1916-го року у виконанні хору Київського університету. Тепер ця мелодія у мільйонів людей в усьому світі асоціюється з Різдвом.

Будинок у селі Шершні для родини Леонтовичів збудувала громада села як для родини священика. Цю будівлю тепер і вирішили відреставрувати і перетворити на школу мистецтв сільські активісти і представники Фонду гуманітарного розвитку України. Говорить громадська активістка села Шершні, авторка ідеї Валентина Чайковська.

Фонду гуманітарного розвитку підтримав ідею і оголосив конкурс проектів реконструкції, Говорить президент Фонду, ініціатор громадської платформи SOSмайбутнє Наталія Заболотна.

За словами президента Фонду Наталії Заболотної, у планах місцевого управління культури будівлю передбачалось знести, а на її місці побудувати обеліск. На це місцева влада планувала виділити 1,5 млн грн.

Представник Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністрації Михайло Потупчик каже, що в обласному архіві є дані, що будинок, де жила родина Леонтовичів, згорів у 1896 році.

Будівлю, яку збираються відреставрувати, збудували вже іншому священнику. І композитор Микола Леонтович ніколи у ньому не жив, говорить Михайло Потупчик.

З 9 лютого на сайті Фонду гуманітарного розвитку України розпочнеться прийом заявок від архітекторів, а з 8 березня – самих проектів. 18 травня планується оголосити переможця".

Тетяна Ковальчук. Українське радіо.

Прослухати репортаж

 

Будь у курсі - слухай новини! Щогодини на Українському радіо!

Сьогодні стартував конкурс проектів на відтворення будівлі Леонтовича (аудіо)

Новини по темі