Мобільний додаток

В Україні з'явиться Кредитний реєстр НБУ

6.02.2018 р., 17:36

Парламент ухвалив законопроект, який передбачає створення та ведення Національним банком Кредитного реєстру.

За ухвалення законопроекту "Про внесення змін до деяких законів України щодо створення та ведення Кредитного реєстру Національного банку України та вдосконалення процесів управління кредитними ризиками банків" у повторному другому читанні та в цілому проголосували 226 депутатів, повідомляє Укрінформ.

"Законопроект має на меті зменшення рівня кредитного ризику, забезпечення безпеки банківських операцій, підвищення надійності й стабільності банківської системи з метою захисту інтересів вкладників та інших кредиторів банку", - йдеться у повідомленні.

Документ передбачає надання Національному банку України повноважень щодо створення та ведення Кредитного реєстру. Згідно із цим законопроектом НБУ, зокрема, отримуватиме від банків та Фонду гарантування вкладів фізичних осіб інформацію щодо позичальників та надаватиме банкам і бюро кредитних історій необхідну інформацію з Кредитного реєстру.

Додамо, інформація до Кредитного реєстру НБУ щодо боржників передаватиметься від банків лише по кредитах, заборгованість за якими становить більше розміру 100 мінімальних заробітних плат (на даний момент – 320 тисяч гривень).

Цей законопроект є одним із тих, які сприятимуть в отриманні допомоги від Європейського Союзу.

В Україні з'явиться Кредитний реєстр НБУ

Новини по темі