Мобільний додаток

Новий політичний сезон розпочався в українському парламенті (аудіо)

5.02.2018 р., 19:45

У вівторок відкриється восьма сесія Верховної ради нинішнього скликання. Сьогодні на засіданні погоджувальної ради керівники фракцій і комітетів домовилися розпочати роботу зі звернення до Польського сейму через ухвалення ним закону про заборону так званої "бандерівської ідеології", у якому, зокрема, запроваджується покарання за заперечення Волинської трагедії як злочину.

Голова парламентського комітету у закордонних справах Ганна Гопко повідомила, що комітет також проведе консультації із представниками інших держав, як захистити українців, які перебувають нині у Польщі, від можливого тиску.

Окрім цього, народні обранці планують дати старт створенню Антиконституційного суду в країні, оновити Ценрвиборчком та призначити нового керівника Нацбанку.

Чи готові до конструктивної роботи, - дізнавалася Тетяна Власенко:

"Кадрові питання стануть першочерговими на новій сесії, каже спікер парламенту Андрій Парубій. Він повідомив, що подАння про звільнення з посади Голови Нацбанку Валерії Гонтарєвої і призначення на це місце нинішнього виконувача обов’язків Голови Якова Смолія профільний парламентський комітет може розглянути цього тижня. Що ж до голосування у сесійній залі, то, за словами спікера, це відбудеться після проведення політичних консультацій між фракціями.

Процес оновлення ЦВК теж відбудеться найближчими тижнями, каже спікер. Затверджений президентом список кандидатур вже у парламенті. Представники фракції "Батьківщина" наполягають на включенні у нього висуванця своєї партії, каже заступник керівника фракції Сергій Соболєв.

Список кандидатур оновлено, - повідомила представниця президента у парламенті, депутат від БПП Ірина Луценко.

У планах депутатів також напрацювання законодавчої бази для створення Антикорупційного суду. Цей процес народні обранці не можуть розпочати, бо жоден із напрацьованих законопроектів не знаходить достатньої підтримки у сесійній залі навіть для внесення у порядок денний. Керівник фракції «БПП» Артур Герасимов закликає депутатів підтримати президентський варіант.

Президентський варіант законопроекту про створення Антикорупційного суду може стати лише основою для напрацювання нового документу, узгодженого між усіма фракціями. Таку думку висловив керівник опозиційної фракції «Самопоміч» Олег Березюк. Каже, лише за таких умов очолювана ним фракція готова підтримати президентський варіант, і це, за його словами, може стати компромісним рішенням, аби запустити процес створення Антикорупційного суду.

Також у вівторок депутати планують відхилити постанову про скасування законопроекту щодо деокупації Донбасу. Нагадаю, постанову зареєстрували депутати "Опозиційного блоку". І поки парламент не відхилить своїм голосуванням документ, спікер і президент не зможуть підписати законопроект про деокупацію".

Тетяна Власенко. Українське радіо. 

Прослухати репортаж

 

Будь у курсі - слухай новини! Щогодини на Українському радіо!

Новий політичний сезон розпочався в українському парламенті (аудіо)

Новини по темі