Мобільний додаток

Водії, які пишуть повідомлення під час керування, у 20 разів більше ризикують потрапити в ДТП (аудіо)

5.02.2018 р., 19:15

Такі результати дослідження, проведеного восени 2017 року, оприлюднили сьогодні у Києві його організатори - громадське об’єднання "Віжин зеро" та волонтери.

У рамках кампанії "За безпечні дороги" у двадцять одному обласному центрі України спостерігали за поведінкою майже двадцяти трьох тисяч водіїв. Міста Суми, Луганськ, Донецьк Сімферополь та Севастополь не були включені в спостереження.

Подробиці знає наша кореспондентка Тетяна Ковальчук.

За результатами спостереження, найбільше відволікаються на мобільні в Києві, Миколаєві та Черкасах – це кожен третій водій. Майже 63 відсотки помічених з телефоном за кермом тримали його біля вуха, майже 26 відсотків – читали, чи писали повідомлення, а 11 з половиною користувалися мобільним пристроєм, закріпленим на лобовому склі, або передній панелі автомобіля. Під час дослідження загалом було виявлено 3945 фактів користування мобільними телефонами.

На пішохідних переходах не варто втрачати пильності, адже кожен п’ятий водій через мобільний може вас просто не помітити, - каже засновник громадської організації "Віжин зеро" Віктор ЗагрЕба.

425 грн, - така сума штрафу за користування мобільним під час руху. Випадки ж притягнення до адміністративної відповідальності за це порушення на дорозі, - поодинокі. Водії почуваються безконтрольними, тому і користуються мобільними, - каже Віктор Загреба.

Помітити водія з мобільним телефоном складно через тоновані вікна більшості сучасних автівок, розповів Українському радіо лейтенант патрульної поліції Києва Петро ДубОвич.

Випадкові водії та пішоходи, з якими я поспілкувалася на вулицях міста, як один, кажуть: на момент керування автівкою про мобільний краще забути.

За словами представників громадської організації "Віжин зеро", відволікання уваги водія в 4 рази збільшує ризик стати учасником ДТП порівняно з водіями, які сфокусовані на дорозі. Водії ж, які пишуть, або читають повідомлення під час керування, мають у 20 разів більшу ймовірність потрапити в ДТП, ніж ті, хто не відволікається".

Тетяна Ковальчук. Українське радіо.

Прослухати репортаж

 

Будь у курсі - слухай новини! Щогодини на Українському радіо!

Водії, які пишуть повідомлення під час керування, у 20 разів більше ризикують потрапити в ДТП (аудіо)

Новини по темі