war

Порошенко вніс до Ради подання на членів ЦВК

5.02.2018 р., 15:19

Про це написав голова Верховної Ради Андрій Парубій у соцмережі Facebook та зазначив, що відправив усі документи кандидатів на спецперевірку.

Про це повідомляє DW.

До списку кандидатів замість представниці "Народного фронту" Надії Синиці внесено кандидатуру від "Батьківщини", викладача-правника Київського національного університету Шевченка Андрія Євстігнєєва. В адмінстрації президента заявили, що жодна з депутатських фракцій і груп не вносила кандидатуру Синиці на розгляд Порошенка, хоча її прізвище було у попередньому переліку.

До оприлюдненого Парубієм списку увійшли 5 кандидатів від "Блоку Петра Порошенка", 3 - від "Народного фронту", по одному - від "Самопомочі", Радикальної партії, груп "Відродження" та "Воля народу". Ще одну особу не вносила жодна політсила.

Фракція "Батьківщина" раніше обурювалася, що її пропозиції не врахували. У понеділок представниця президента у Раді Ірина Луценко заявила, що подання політисили Юлії Тимошенко взяли до уваги. Заступник голови фракції Сергій Соболєв висловив здивуваня щодо цієї інформації та наголосив на важливості пропорційного представництва фракцій у ЦВК.

У оприлюдненому Парубієм поданні відсутня лише кандидатура від "Опозиційного блоку". Президент чекає на відповідні пропозиції.

За Конституцією України, парламент призначає і звільняє членів ЦВК за поданням президента. Термін повноважень посадовців - сім років. У 12 з 15 членів поточного складу комісії термін повноважень сплив ще 1 червня 2014 року, ще в одного - у лютому 2017 року. Вони продовжують виконувати свої обов'язки через відсутність нових призначень.

Новини по темі