Мобільний додаток

КНДР заробила 200 мільйонів доларів на експорті вугілля і зброї

3.02.2018 р., 11:28

Північна Корея за 2017 рік заробила близько $ 200 млн експортуючи вугілля і зброю, попри санкції ООН.

Про це йдеться в секретній доповіді незалежних спостерігачів ООН, передає  Reuters.

У доповіді наголошується, що КНДР відправляла вугілля в порти в Росії, Китаї, Південній Кореї, Малайзії і В'єтнамі, в основному, використовуючи підроблені документи, в яких вказувалося, що вантаж є російським чи китайським.

"КНДР (Північна Корея) вже порушує найостанніші резолюції, використовуючи глобальні мережі поставок нафти, залучаючи іноземних громадян, офшорні компанії і міжнародну банківську систему", - йдеться у 213-сторінковій доповіді.

Спостерігачі повідомляють, що вони розслідували співробітництво між Сирією і М'янмою в сфері розробки балістичних ракет, включаючи, вчинені в 2012 - 2017 роках, понад 40 поставок із Північної Кореї в Сирійський науково-дослідний центр, який займається програмою хімічної зброї в країні.

Вони перевірили дві таких відправки і з'ясували, що КНДР поставляла кислотостійку плитку, у кількості, достатній, щоб обкласти великомасштабний промисловий об'єкт.

У доповіді також вказується, що одна з країн, яка не називається, має докази того, що Північна Корея, крім звичайного озброєння, поставляла балістичні ракети у М'янму, в тому числі кілька ракет класу "земля-повітря".

Представник М'янми в ООН Хау До Суан заявив, що уряд його країни не укладав угод з торгівлі зброєю з Північною Кореєю і дотримується резолюції Ради Безпеки.

Спостерігачі ООН також з'ясували, що КНДР здійснила з січня по серпень минулого року 16 поставок вугілля в порти Росії, Китаю, Малайзії і В'єтнаму.

Прийнята в 2016 році резолюція ООН передбачала обмеження на експорт вугілля і вимагала, щоб країни, які імпортують північнокорейське вугілля, доповідали про це комітетові із санкцій Ради безпеки ООН. Малайзія повідомила лише про одну таку поставку.

Після того, як 5 серпня було запроваджено повну заборону на експорт вугілля, за даними спостерігачів, КНДР здійснила ще 23 поставки вугілля в порти в Росії, Китаї, Південній Кореї і В'єтнамі.

Нагадаємо, 22 грудня Рада Безпеки ООН одноголосно прийняла нові санкції проти Північної Кореї у відповідь на недавній запуск міжконтинентальної балістичної ракети, які, серед іншого, різко обмежують постачання в цю країну нафти.

КНДР заробила 200 мільйонів доларів на експорті вугілля і зброї

Новини по темі