Мобільний додаток

Всіх, хто отримав українське громадянство за роки незалежності, перевірять

27.01.2018 р., 16:30

Державна міграційна служба почала перевірку всіх осіб, які отримали українське громадянство за роки незалежності України.

Про це заявив керівник Державної міграційної служби Максим Соколюк на річній підсумковій колегії МВС, повідомляє УНІАН.

За його словами, зафіксовано випадки, що суди приймають рішення про проживання особи в Україні на підставі фейкової довідки про проживання в Україні до 1991 року, виданої посадовцями міграційної служби, що надає підстави для незаконного отримання іноземцями українського громадянства. "Розпочато роботу з повної перевірки підстав набуття українського громадянства за всі роки незалежності. Окрему увагу буде приділено набуттю громадянства за нововиявленим свідоцтвом про народження особи і на підставі рішень судів щодо встановлення факту проживання в Україні ним до 1991 року", - сказав він.

Крім того, Соколюк повідомив, що окремою проблемою у роботі ДМС є ухвалення судами рішень без залучення відомства третьою стороною, які міграційна служба зобов’язана виконувати.

Зокрема, такі рішення стосується підстав для набуття громадянства України, легалізації незаконних мігрантів та поновлення на посадах звільнених за проступки працівників ДМС.

"Маємо сподівання, що судова система, яка реформується, займатиме державницьку позицію", - додав Соколюк.

Новини по темі