Мобільний додаток

Найбільший телеканал Європи вляпався у скандал

24.01.2018 р., 12:44

Телеканал "Euronews" зняв сюжет про військові навчання для дітей з Криму, "забувши" згадати про незаконну анексію півострова.

Англомовний матеріал розміщений на сайті телеканалу 23 січня, повідомляє "Європейська правда".

"У сюжеті йдеться про навчання для школярів Криму, які організував 68 інженерний полк російської армії. Майже сотню дітей навчають встановлювати і знешкоджувати наземні міни. Розповідають про саморобні вибухові пристрої, пояси смертників та замасковані бомби. Підполковник армії РФ Євгеній Мусієнко пояснює, що ціль уроку - не лише освітня: школярів заохочують у майбутньому вступати в інженерні війська", - йдеться у повідомленні. 

У сюжеті наводяться коментарі школярів із Євпаторії, які схвально відгукуються про навчання. Наприкінці сюжету місцева жителька наголошує на необхідності таких занять, бо "ми повинні виховувати дітей патріотами".

Матеріалом "Euronews" обурився глава МЗС Литви Лінас Лінкявічюс, назвавши сюжет "промивання мізків". "Жодного слова про незаконну анексію Криму", - написав дипломат у своєму Twitter.

Міністерство закордонних справ України закликає "Euronews" вказати у сюжеті, що півострів був незаконно окупований Росією. Про це написала у Twitter речник МЗС Мар'яна Беца.

"Журналістика має базуватися на фактах. Крим незаконно окупований Росією. Закликаємо "Euronews" привести статтю у відповідність до закону", - наголосила Беца.

Нагадаємо, "Euronews" - європейський цілодобовий інформаційний телеканал. У лютому 2015 року єгипетський мільярдер Нагіб Савіріс придбав контрольний пакет акцій - 53% у "Euronews" після візиту Володимира Путіна. Згодом ця угода викликала низку питань щодо майбутньої незалежності "Euronews".

Найбільший телеканал Європи вляпався у скандал

Новини по темі