Мобільний додаток

Андрій Парубій: Росія готувала агресію щодо України з 2012 року

24.01.2018 р., 12:21

Російська Федерація розпочала підготовку до збройної агресії на території України ще у 2012 році, а лист екс-президента Януковича у 2014 році став легітимною підставою ввести російські війська.

Про це під час допиту в Оболонському суді Києва у справі про держзраду Януковича сказав спікер Верховної Ради Андрій Парубій, повідомляє "Українська правда".

"Мені відомо, що на одному з засідань Ради безпеки ООН, 3 березня, якщо не помиляюсь, був зачитаний лист Сурковим, представником Росії, до президента Путіна з проханням ввести російські війська на територію України. Саме після листа російські підрозділи перестали маскуватись. Цей лист Януковича дав легітимності діям російських військ", - наголосив спікер.

Він додав, що йому, як секретарю РНБО, було відомо, в тому числі й з закритих даних, що керівництво РФ розробляло кілька сценаріїв щодо України. "Розглядалось кілька сценаріїв дій щодо України – як і повномасштабної військової агресії, як і агресії повернення під контроль Росії південно-східних районів України, так званий план "русская весна", "новоросія" і, звичайно, як один із мінімальних варіантів - це Крим", - поінформував Парубій.

За словами спікера Парламенту, ця мережа існувала як мінімум у Донецьку, Луганську, у Харківській, Запорізькій, Миколаївській, Одеській, Херсонській областях. Він упевнений, що лист Януковича і став легітимною підставою, щоб агресія РФ була здійснена відверто в Криму, а потім була розпочата не тільки в Донецьку і Луганську, а й в 7 областях України. За його словами, на цей же лист Януковича спиралися у свої діях і керівники СБУ та МВС, призначені за часів Януковича.

Парубій переконаний, що, якби не було цього листа, який деморалізував українські Збройні сили, то подальші події в Україні могли б розвиватися інакше.

Андрій Парубій: Росія готувала агресію щодо України з 2012 року

Новини по темі