Мобільний додаток

Понад 50 миротворців ООН загинули в 2017 році

23.01.2018 р., 11:34

Щонайменше 56 миротворців ООН загинули в 2017 році. Згідно зі звітом Організації Об’єднаних Націй, це найбільше число, починаючи з 1994 року.

Як повідомляється у звіті, оприлюдненому 22 січня, у 15 миротворчих місіях від 2013 року загинули 135 солдатів, поліцейських і цивільних посадовців ООН. Це, за даними документа, "більше, ніж у будь-який 5-річний період в історії". За цей період найбільше смертей припало на Малі, Південний Судан і Центрально-Африканську республіку, повідомляє Радіо свобода.

Зростання жертв серед миротворців пояснюється тим, що прапор ООН більше не дає "природного захисту".

"Миротворчі середовища зараз стикаються зі збройними групами, терористами, організованою злочинністю, вуличними бандами, кримінальною і політичною експлуатацією й іншими загрозами", – йдеться в повідомленні.

У звіті також вказано, що посадовці з керівництва ООН і країн, які надають свій особовий склад до миротворчих сил, досі упереджено ставляться до надання дозволу на використання сили.

"Жертви рідко трапляються внаслідок того, що війська і керівництво (миротворчих сил) вживають заходів, – сказано в повідомленні. – Сили ООН найчастіше зазнають нападів у результаті бездіяльності".

Понад 50 миротворців ООН загинули в 2017 році

Новини по темі