Мобільний додаток

Щорічні "Дні українського кіно" відбуваються в Брюсселі

18.01.2018 р., 10:59

17 січня в Брюсселі відкрилися "Дні українського кіно" – щорічний фестиваль "Ukraine on Film".

Фестиваль традиційно відбувається у Центрі образотворчих мистецтв BOZAR, найбільшій культурній  інституції Бельгії, повідомляє Державне агентство України з питань кіно.

Відкриває фестиваль реставрований поетичний шедевр Сергія Параджанова – стрічка "Тіні забутих предків", що є екранізацією однойменного роману класика української літератури Михайла Коцюбинського. У Брюсселі фільм презентує виконавиця головної ролі, актриса Лариса Кадочникова. Створений в епоху соцреалізму, фільм став втіленням новаторського стилю Параджанова. Картина займає особливе місце і в українській історії – під час прем'єри фільму в кінотеатрі "Україна" літературний критик Іван Дзюба, письменник Василь Стус і журналіст В'ячеслав Чорновіл закликали глядачів встати на знак протесту проти арештів українських інтелектуалів, організованих радянською владою влітку 1965 року.

Покажуть в Брюсселі і "Рівень чорного" – експериментальну драму Валентина Васяновича, яка в 2017 році була обрана Україною в якості національного кандидата на премію "Оскар" за найкращий фільм іноземною мовою. Стрічка про весільного фотографа, який переживає кризу середнього віку, була також відзначена премією FIPRESCI Одеського МКФ та брала участь в основному конкурсі кінофестивалю у Коттбусі.

Світова прем'єра психологічної драми "Стрімголов" Марини Степанської відбулася у рамках конкурсної програми 52-го Міжнародного кінофестивалю у Карлових Варах. Стрічка досліджує стосунки молодої пари: в центрі сюжету опиняється "світовідчуття негероїв у героїчні часи" – у сучасному Києві після подій Майдану.

У програмі фестивалю – один із касових рекордсменів українського прокату, фентезі "Сторожова Застава". Дебютний повнометражний фільм Юрія Ковальова розповість про пригоди школяра Вітька, який через загадковий портал часу потрапляє в минуле – на тисячу років назад. Масштабні зйомки відбувалися в Карпатських горах та на Київщині.

Документальний фільм "Процес. Російська держава проти Олега Сенцова" розповідає про суд над українським режисером Олегом Сенцовим, засудженим Російською Федерацією на 20 років в'язниці за сфабрикованими звинуваченнями. Назва стрічки – "Процес" – відсилає до кафкіанського абсурду, показуючи, як у тоталітарній державі жертвою бюрократичної машини може стати будь-хто. Світова прем'єра фільму відбулася у позаконкурсній програмі 67-го Берлінського кінофестивалю. Показ був організований спільно з Європейською кіноакадемією, яка неодноразово закликала до звільнення Сенцова.

Крім показів, під час фестивалю відбудеться презентація DISCOVER UKRAINE для провідних кінокомпаній Бельгії про перспективи копродукції з Україною.

Щорічні "Дні українського кіно в Брюсселі" представляють найбільш резонансні сучасні стрічки, а також кінокласику – у попередні роки на фестивалі були показані німі стрічки "Одинадцятий" та "Земля" в живому супроводі відомих українських музикантів. У 2018-му році кіноогляд відбудеться втретє.

Цього року фестиваль "Ukraine On Film" став частиною проекту "Bridges. East of West", який об'єднує кінопокази та культурні заходи країн Східного Партнерства – Вірменії, Азербайджану, Білорусі, Грузії, Молдови та України. Організатори події: Міністерство закордонних справ України, Державне агентство України з питань кіно, Центр образотворчих мистецтв BOZAR, Артхаус Трафік за підтримки Національного центру Олександра Довженка та Товариства українців Бельгії.

Фестиваль триватиме з 17 по 21 січня.

Щорічні "Дні українського кіно" відбуваються в Брюсселі

Новини по темі