Мобільний додаток

Україну закликали не тиснути на громадських активістів через е-декларування

18.01.2018 р., 10:12

Європейський Союз закликав Київ скасувати електронні декларації для громадських активістів, наголошуючи, що воно створює невиправданий тиск на неурядові організації.

Про це йдеться у коментарі Представництва ЄС в Україні на запит "Європейської правди".

Участь громадянського суспільства в боротьбі з корупцією має важливе значення для прогресу, якого вже досягла Україна. А декларування громадських активістів тільки створює непотрібний тиск на неурядові організації, наголосили у представництві.

ЄС неодноразово закликав українську владу скасувати поправки, що розширюють зобов'язання щодо декларування активів на громадянське суспільство, зокрема, зовсім нещодавно у першій доповіді у рамках запобіжного механізму щодо безвізового режиму в грудні 2017 року, йдеться у заяві Представництва.

В Євросоюзі наголосили, що система декларування існує для усунення потенційних невиправданих розбіжностей у добробуті державних посадових осіб, але декларування статків громадських активістів "не служить цій меті, а скоріше накладає невиправданий тягар і тиск на неурядові організації".

У Представництві додали, що ЄС і Україна приймають те, що правила прозорості фінансової звітності для неурядових організацій повинні бути узгоджені з Радою Європи та іншими міжнародними стандартами, що закріплено у спільній заяві Ради Асоціації Україна-ЄС від 8 грудня 2017 року.

Новини по темі