Мобільний додаток

У Канаді відбувся Міжнародний саміт щодо Північної Кореї (аудіо)

17.01.2018 р., 19:44

У канадському місті Ванкувер відбувся Міжнародний саміт, на якому міністри закордонних справ із 20-ти країн обговорювали подальші кроки з умиротворення Північної Кореї.

Детальніше розповість наш кореспондент у Канаді Максим Наливайко:

"Попри перемовини між Пхеньяном і Сеулом, влада Північної Кореї продовжує розвивати своє ядерне озброєння. Саме тому, аби узгодити свої дії зі стримування Північної Кореї, у канадському Ванкувері зібралися глави зовнішньополітичних відомств більшості країн, що брали участь у Корейській війні.

Державний секретар США Рекс Тіллерсон наголосив, що Білий дім готовий вести дипломатичні переговори із владою Північної Кореї, однак додав: та поки не продемонструвала, що є надійним партнером.

За підсумками зустрічі було ухвалено спільне комюніке, яке, серед іншого, закликає міжнародну спільноту більш ретельно ставитися до санкційного режиму супроти Пхеньяна. Лен Едвардс, колишній посол Канади у Південній Кореї, схвалює цей заклик, однак наголошує на важливості
більш широкого погляду на кризу.

У комюніке міністри також закликали вжити й інших заходів, зокрема, підтримати діалог між двома Кореями, перекрити шляхи фінансування незаконної діяльності Пхеньяна, забезпечити кібернетичний захист.

Натомість Лен Едвардс запевняє, що знайти вихід із чинної кризи не вдасться без урахування помітних досягнень Північної Кореї на шляху до набуття ядерної зброї.

Складнощів додає й те, що Росія та Китай участі у зустрічі у Ванкувері не взялИ, а без них ефективно застосовувати санкції проти Північної Кореї – неможливо".

Максим Наливайко. З Канади. Для Українського радіо.

Прослухати репортаж

 

Хочеш знати більше - слухай новини на Українському радіо!

У Канаді відбувся Міжнародний саміт щодо Північної Кореї (аудіо)

Новини по темі