Регіональні радіостанції представлять нові програми та проекти

Регіональні радіостанції представлять нові програми та проекти

До 1 березня 2018 року регіональні радіостанції, які входять до складу філій Національної суспільної телерадіокомпанії України, мають представити нові програми та проекти, які будуть в ефірі у новій сітці мовлення.

Про це розповів генеральний продюсер Українського радіо Дмитро Хоркін, повідомляє Детектор медіа.

До цього часу будуть закриті музичні FM-радіостанції, які раніше були у кожної обласної державної телерадіокомпанії. Винятком стануть радіо "Пульс" (Луганщина) та "Голос Донбасу" (Донеччина) та FM-мовлення у Криму.

Він нагадав, що  з 1 січня 2016 року всі ліцензії колишніх обласних державних телерадіокомпаній (ОДТРК) належать Національній телекомпанії України (НТКУ). 16 березня 2017 року Національна рада  з питань телебачення і радіомовлення  прийняла рішення про переоформлення ліцензій НТКУ на публічне акціонерне товариство "Національна суспільна телерадіокомпанія".

Відповідно до Закону України  "Про Суспільне телебачення і радіомовлення України"  НСТУ здійснює мовлення не менше  ніж на трьох загальнонаціональних ефірних радіоканалах (суспільно-політичному Першому каналі Українського радіо, культурно-освітньому радіо "Культура", молодіжному радіо "Промінь"). Законом не передбачено окреме мовлення регіональних каналів.

Ще до обрання головою правління НСТУ Зураба Аласанії та приходу нової команди частотний ресурс колишніх обласних радіостанцій було перерозподілено між трьома каналами УР-1, УР-2 та УР-3 (Українське радіо, "Промінь", "Культура").

Наразі мовлення для всіх філій, по всій території України приведено до єдиного стандарту – регіональні радіостанції мають на першому каналі Українського радіо 3 відрізка по 50 хвилин (7:10, 12:10, 17:10), і четвертий відрізок о 20:10 тривалістю 40 хвилин.

"Маємо винятки, які стосуються мовлення на окупованій території. Радіостанції "Голос Донбасу" (колишньої Донецької філії НСТУ), радіо "Пульс" (колишньої луганської філії НСТУ) мовлять 24 години на добу. Це не музичні FM-станції, які крутять здебільшого музику відомих гуртів. Вони робить програми різних напрямків. У тому ж обсязі залишається мовлення на Автономну Республіку Крим і місто Севастополь, де програми виходять українською мовою ("Крим реалії, "Кримський пармезан"). З вересня 2017 року деякі програми, які виходили російською, тепер україномовні.  Наразі ми шукаємо хоча б пару ведучих, які вели б ефір кримськотатарською мовою. Ми хочемо підтримати цей народ, який сьогодні зазнає переслідувань та утисків з боку Росії", – пояснив Дмитро Хоркін.

Напередодні Нового року генеральний продюсер УР розіслав по всіх обласних радіостанціях НСТУ рекомендації щодо сітки мовлення. Каже, що не наполягав на певних змінах, а рекомендував сітку для того, щоб більш-менш структурувати мовлення із телеканалами. "Відрізки залишилися ті самі, до яких вони звикли. Деякі радіостанції мають хороші рекламні надходження, ніяк не утискається господарчий інтерес", – наголосив генпродюсер Українського радіо.

23 березня 2017 року Національна рада з питань телебачення і радіомовлення переоформила 86 ліцензій Національної суспільної телерадіокомпанії України на радіомовлення, об’єднавши їх у три ліцензії, яким продовжила строк дії на сім років.  Між трьома радіоканалами – Українське радіо (перший канал Суспільного радіо), "Промінь" (другий канал) і "Культура" (третій канал) – перерозподілено частотний ресурс, яким раніше володіли центральна дирекція Українське радіо та всі обласні філії.

Унаслідок перерозподілу частотного ресурсу близько 18 FM-частот, на яких раніше мовили суто філії, з того часу приєднані до мереж "Променя" та "Культури". Окрім чотирьох відрізків мовлення на Українському радіо обласні філії НСТУ мовлять обсягом до 4 годин на добу в мережах "Променя" та "Культури".