Мобільний додаток

У Брюсселі триває знайомство з українським кіно

16.01.2018 р., 08:30

Дні українського кіно 17 січня відкриваються у Брюсселі і репрезентують 5 вітчизняних стрічок.

Про це повідомляє прес-служба Держкіно.
   
"Щорічний фестиваль "Ukraine on Film", який традиційно відбувається у Центрі образотворчих мистецтв BOZAR - найбільшій культурній  інституції Бельгії - триватиме до 21 січня. Відкриє фестиваль реставрований поетичний шедевр Сергія Параджанова - стрічка "Тіні забутих предків", що є екранізацією однойменного роману Михайла Коцюбинського. У Брюсселі фільм презентує виконавиця головної ролі Лариса Кадочникова", - йдеться в повідомленні.

Покажуть у Брюсселі і "Рівень чорного" - експериментальну драму Валентина Васяновича, яка в 2017 році була обрана Україною національним кандидатом на премію "Оскар" за найкращий фільм іноземною мовою.

Світова прем'єра психологічної драми "Стрімголов" Марини Степанської відбулася у рамках     конкурсної програми 52 Міжнародного кінофестивалю у Карлових Варах. У програмі фестивалю також один із касових рекордсменів українського прокату, фентезі "Сторожова Застава".

Документальний фільм "Процес. Російська держава проти Олега Сенцова" розповідає про суд над українським режисером Олегом Сенцовим, засудженим РФ на 20 років в'язниці за сфабрикованими   звинуваченнями. Світова прем'єра фільму відбулася у позаконкурсній програмі 67 Берлінського кінофестивалю. Показ був організований спільно з Європейською кіноакадемією, яка неодноразово закликала до звільнення Сенцова.

Крім показів, під час фестивалю пройде презентація DISCOVER UKRAINE для провідних кінокомпаній Бельгії про перспективи копродукції з Україною.

Нагадаємо, щорічні Дні українського кіно в Брюсселі презентують найбільш резонансні сучасні стрічки, а також кінокласику. У 2018 році кіноогляд відбудеться втретє.

Цьогоріч фестиваль "Ukraine On Film" став частиною проекту "Bridges. East of West", який об'єднує кінопокази та культурні заходи країн Східного партнерства - Вірменії, Азербайджану, Білорусі, Грузії, Молдови та України.

Організатори події: Державне агентство України з питань кіно, Міністерство закордонних справ України, Центр образотворчих мистецтв BOZAR, Артхаус Трафік за підтримки Національного центру Олександра Довженка та Товариства українців Бельгії.

У Брюсселі триває знайомство з українським кіно

Новини по темі