Мобільний додаток

У Монреалі відбудуться перемовини щодо зони вільної торгівлі (аудіо)

13.01.2018 р., 10:30

Із 23-го до 28-го січня у Монреалі відбудеться шостий раунд перемовин між Канадою, США та Мексикою щодо перегляду умов Північноамериканської зони вільної торгівлі.

Яке майбутнє очікує на найбільшу зону вільної торгівлі у світі – дізнавався  наш кореспондент у Оттаві Максим Наливайко:

"НАФТА, як скорочено називають Північноамериканську угоду про вільну торгівлю, об’єднує ринки Мексики, США та Канади, сукупне населення яких становить майже півмільярда людей. Укладена у 1994 році угода вже понад 20 років є рушієм економічного зростання регіону і, за підрахунками експертів, лише на території США забезпечує більше двох з половиною мільйонів робочих місць.

Однак глава Білого дому Дональд Трамп готується вже цього місяця оголосити про свій намір вивести США з цієї угоди. Втім, як вважає директор канадського інституту в дослідницькому центрі Вілсона у Вашингтоні Лора Доусон, подібний крок Трампа слід розглядати винятково як тактичний хід.
         
Адміністрація США наполягає, що НАФТА шкодить інтересам американців, позбавляючи їх робочих місць. Канада разом із Мексикою робить усе можливе, аби довести протилежне. Канадські урядовці щоденно перебувають у Вашингтоні, схиляючи на свій бік сенаторів та членів Конгресу. На переконання Брета Хауса, заступника головного економіста провідного канадського банку "Скотіабанк", така тактика офіційної Оттави є правильною і повинна дати результати.
          
Аби продемонструвати, що відкриті кордони сприяють торгівлі, Канада вже подала до Світової організації торгівлі скаргу на США, що містить понад 200 зауважень.  Таким чином, СОТ може стати одним із перших союзників Країни кленового листа в боротьбі з новоявленим американським протекціонізмом".

Максим Наливайко. З Канади. Для Українського радіо.

Прослухати репортаж

 

Хочеш знати більше - слухай новини на Українському радіо!

У Монреалі відбудуться перемовини щодо зони вільної торгівлі (аудіо)

Новини по темі