Мобільний додаток

Британія відмовила Ассанжу в дипломатичному статусі

11.01.2018 р., 15:25

МЗС Великої Британії відхилило запит із боку уряду Еквадору про надання дипломатичного статусу    засновнику "WikiLeaks" Джуліану Ассанжу.

Про це повідомляє "The Guardian".   

"Уряд Еквадору нещодавно просив дипломатичний статус для пана Ассанжа тут, у Великій Британії. Британія не задовольнила цього прохання, і ми не ведемо переговори з Еквадором з цього питання. Еквадор знає, що шлях розв'язання цієї проблеми полягає в тому, щоб Джуліан Ассанж залишив посольство, щоб постати перед судом", - заявив речник МЗС Британії.

У разі надання дипломатичного статусу Ассанж міг би отримати певну недоторканність і зміг би залишити як посольство Еквадору, так і Велику Британію, не ризикуючи бути заарештованим за порушення колишніх умов звільнення під заставу.

10 січня Ассанж отримав посвідчення особи Еквадору - країни, в чиєму посольстві в Лондоні він проживає.

Нагадаємо, Джуліан Ассанж - австралійський журналіст. У 2006 році він заснував організацію "WikiLeaks", на сайті якої публікувалися секретні документи і матеріали, що викривають світових лідерів.

У 2010 році шведські правоохоронні органи звинуватили Ассанжа в сексуальних домаганнях і згвалтуванні та звернулися до Великої Британії з вимогою про екстрадицію.

У 2012 році британський суд постановив заарештувати і видати Ассанжа Стокгольму. Тоді творець "WikiLeaks" сховався в посольстві Еквадору в Лондоні, отримав притулок і не залишав його територію впродовж останніх 5 років.

Ассанж вважає, що Швеція має намір видати його США, де йому загрожує довічне ув'язнення за публікацію секретних документів. 

Британія відмовила Ассанжу в дипломатичному статусі

Новини по темі