Мобільний додаток

Моряки із заарештованого в Сирії судна повертаються в Україну

5.01.2018 р., 17:51

Десятеро українських моряків, які з серпня минулого року перебували на заарештованому судні "Старшина Деров" у порту Сирії, повертаються на Батьківщину.

Про це повідомила прес-служба посольства України в Ліванській Республіці.

Зазначається, що, працюючи над поверненням українського екіпажу судна "Старшина Деров Н.Г." в Україну, дипломати вирішували питання заміни екіпажу на новий, повернення українцям їхніх документів, надання дозволу на репатріацію та переїзд до кордону з Ліваном, а також опікувалися організацією підготовки перельоту екіпажу з Бейрута до Києва, прийняттям моряеів у Лівані, наданням будь-якої допомоги в разі потреби, перевезенням до аеропорту Бейрута та посадкою на літак.

Нагадаємо, 10 українських моряків, які уклали контракт із турецьким судновласником і прямували до Лівану, із серпня 2017 року "застрягли" у порту Тартус (Сирія) на заарештованому сирійськими органами влади судні "Старшина Деров". Капітан порту Тартус забрав в українців паспорти та інші документи і відмовився їх повертати. З'ясувалося також, що судно і його власник перебувають під загрозою санкцій за неодноразові заходження в окупований Крим.

Із серпня українські моряки не отримували зарплату. На борту судна вантажу не було, і воно жодного разу не залишало межі порту.

Новини по темі