Переглянути у мобiльнiй версiї
Мобільний додаток

З 1 січня в Україні зросли акцизи на цигарки (аудіо)

2.01.2018 р., 17:10

На 30 відсотків зросли акцизи на цигарки з 1 січня. А отже, ціна однієї пачки, в середньому, становитиме не 23-24 гривні – як досі, а 30. Чи стануть українці менше курити? І скільки отримає від цього бюджет?

Розповідає Ольга Бутко:

"Продавчині  двох кіосків з продажу тютюнових виробів на Майдані Незалежності у Києві категорично відмовляються говорити про ціни – мовляв, вся інформація на вітринах. Хоч обидві запевняють, що торгують ще торішнім товаром.

Поки не помітили суттєвих змін у вартості цигарок і курці, з якими я поспілкувалася. А ось щодо того, чи кидатимуть курити у зв’язку з їх здорожчанням – тут думки моїх співрозмовників розділились.

Загальносвітова практика доводить: що більше дорожчають цигарки, то  менше людей курить, каже керівник Центру контролю над тютюном ГО "Життя" Андрій Скипальський. Окрім цього, значно зростають і надходження до бюджету, - стверджує він і порівнює показники 2015 і 2017 років.

Нинішнє зростання цін на цигарки – не останнє в Україні. Відповідно до плану підвищення акцизів на тютюнові вироби, надалі їх вартість зростатиме на 20 відсотків щорічно. Аби в 2024-му акцизи сягнули такого ж мінімального  рівня оподаткування, як і в Євросоюзі. А це – 90 євро на тисячу цигарок. Досі цей показник в Україні становив 20 євро – тобто, 596 гривень".

Ольга Бутко – Українське радіо.

Прослухати репортаж

 

Хочеш знати більше - слухай новини на Українському радіо!

З 1 січня в Україні зросли акцизи на цигарки (аудіо)

Новини по темі