Мобільний додаток

Нові правила працевлаштування для іноземців запрацюють у Польщі (аудіо)

31.12.2017 р., 15:38

У 2018 році в Польщі запрацюють нові правила працевлаштування для іноземців.

Відтак заяви-доручення польських працедавців замінять платними дозволами на сезонну роботу. Польські урядовці пояснюють такі дії адаптацією національного законодавства до європейського. Ситуація виглядає доволі комічною, адже потребуючи дешевої робочої сили, передусім із України, влада Польщі, зокрема прем’єр-міністр Матеуш Моравецький називає українських робітників - біженцями. Якою ж є справжня картина - намагався розібратися наш кореспондент Олександр Демченко:

"Нові правила створюються винятково для польських працедавців, для звичайного робітника нічого не зміниться, пояснює Олександр Івахнюк - представник агенції праці тимчасової. Так, з нового року період роботи за платними дозволами не зможе перевищувати 9 місяців упродовж календарного року і його рахуватимуть від дати в’їзду іноземця на територію Польщі. Олександр Івахнюк  пояснює:  це робиться для того, щоб фірми-одноденки не змогли більше видавати фіктивні дозволи.

Президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник каже, що Польща намагається навести порядок на ринку праці. За його словами, одне із ключових нововведень – це запровадження оплати за отримання дозволу працювати на території Польщі.

Польська економіка нині переживає піднесення - завдяки іноземним інвестиціям, пояснив Олександр Івахнюк. Однак зазначає: після
запровадження урядом програми "Родина 500+", що передбачає надання п’ятисот злотих (близько ста двадцяти євро) щомісяця на кожну другу і наступну дитину, багато поляків покинули роботу. Цей вакуум і заповнюють робітники з інших держав.

То ж ситуація виглядає зовсім не так, як її змальовує польський прем’єр Матеуш Моравецький, називаючи українських робітників біженцями. Раніше міністр закордонних справ Павло Клімкін зазначав, що саме  українці рятують економіку Польщі".

Олександр Демченко. Українське радіо

 

Хочеш знати більше - слухай новини на Українському радіо!

Нові правила працевлаштування для іноземців запрацюють у Польщі (аудіо)

Новини по темі