Переглянути у мобiльнiй версiї
Опитування

Карлес Пучдемон прагне відновити свій уряд у Каталонії

31.12.2017 р., 10:00

Усунутий від влади лідер Каталонії Карлес Пучдемон закликав уряд у Мадриді поновити його регіональний "легітимний уряд".

Про це він заявив у соцмережах у неділю, 31 грудня, передає DW.

Як наголосив Пучдемон, влада Іспанії має "визнати результати виборів 21 грудня". При цьому лідер руху за незалежність Каталонії закликав іспанський уряд до "політичних переговорів".

Нагадаємо, в Каталонії відбулися позачергові вибори регіонального парламенту, які завершились перемогою прихильників незалежності регіону. Три партії, що виступають за самостійність регіону, сумарно здобули понад половину зі 135 депутатських крісел у новому парламенті. Однак, найбільше голосів отримала ліберальна партія "Громадяни", яка виступає за євроінтеграцію та єдність з Іспанією.

Політична криза в Каталонії розпочалася 1 жовтня 2017 року, коли в регіоні відбувся референдум про незалежність. Уряд Іспанії оголосив плебісцит незаконним. Понад 90% осіб, які взяли у ньому участь, підтримали незалежність регіону від Іспанії. При цьому явка виборців становила лише близько 43 відсотків. Мадрид розпустив парламент і уряд Каталонії після того, як парламент регіону ухвалив декларацію про незалежність від Іспанії. Центральний уряд запровадив пряме управління регіоном.

Карлес Пучдемон прагне відновити свій уряд у Каталонії

Новини по темі