Мобільний додаток

У Новорічну ніч українці побачать унікальне астрономічне явище

30.12.2017 р., 19:00

У ніч з 31 грудня 2017 на 1 січня 2018 року жителі нашої планети зможуть спостерігати в небі унікальне астрономічне явище — Супермісяць.

Про це повідомляє CNN.

Цієї ночі супутник Землі досягне найбільших видимих розмірів за увесь рік. Спостерігати за астрономічною подією можна буде з вечора 31 грудня до ранку 1 січня за умови безхмарної погоди.

Цієї ночі Місяць збільшиться на 14% та стане на 30% яскравішим. Також він може набути помаранчевого або навіть червоного забарвлення.

Останній Супермісяць був 3 грудня, а наступний очікують 31 січня. Появу за такий короткий проміжок часу трьох унікальних астрономічних явищ назвали "Супермісячною трилогією".

Супермісяць — це астрономічне явище, яке відбувається під час повного місяця з перигеєм — моментом найбільшого зближення Місяця і Землі. У цей час відстань між Землею та Місяцем змінюється від 357 тисяч кілометрів до 406 тисяч кілометрів через еліптичну орбіту. У час, коли відстань між нашою планетою та супутником стає мінімальною, видима частина Місяця суттєво збільшується.

У Новорічну ніч українці побачать унікальне астрономічне явище

Новини по темі