Більше новин
- 18:20
- Цькування в онлайні, сила толерантності, можливості захисту в інтернет-мережах, - правозахисниця розказує про "кібербулінг"
- 17:10
- Стартував марафон написання листів з нагоди Дня прав людини
- 16:35
- "Дітей не цікавить Іnstagram Кім Кардаш'ян і fashion-тренди" — експертка з історії моди
- 15:47
- 100 днів уряду Гончарука: чи можна назвати їх успішними?
- 14:20
- Щоб у школах чули як звучить українська література — Бурмака готує альбом на слова відомих поетів
У Чернівцях запроваджують "Сусідську варту" (аудіо)
"Сусідська варта" – таку пілотну програму взаємодії городян із поліцією почали запроваджувати у Чернівцях.
З подробицями – наш кореспондент на Буковині Вадим Пелех:
"Подібна форма співпраці з правоохоронцями вже десятки років діє за кордоном і показала свою ефективність. Завдяки посиленій відповідальності громадян, зменшується кількість злочинів та правопорушень у домогосподарствах та довкола них.
Кращі світові практики тепер намагаються реалізувати і в Україні. І Чернівці - одне з пілотних міст, де почалося впровадження проекту "Сусідська варта", каже представник проектного офісу при Міністерстві внутрішніх справ Василь Кондрук.
Ініціатори проекту кажуть, що одне з завдань – навчити городян бути активними. Бо ж здебільшого люди, які мешкають в одному будинку і навіть навпроти один одного, не знають імен своїх сусідів. Що вже казати про допомогу чи підтримку у скрутних ситуаціях.
"Сусідська варта" на першому тренінгу запропонувала не жити за принципом "моя хата скраю", адже саме крайня першою потерпає від ворога. Кожен будинок або мікрорайон, який врешті вирішить взяти участь у проекті, позначать спеціально розробленим знаком "сусідська варта". Який слугуватиме додатковим елементом захисту та попередження".
Вадим Пелех, Українське радіо, Чернівці.
Хочеш знати більше - слухай новини на Українському радіо!
