Мобільний додаток

Найбільша прірва між багатими та бідними - на Близькому Сході

18.12.2017 р., 19:15

За останні десятиріччя нерівність доходів зростала майже в усіх країнах, проте різними темпами.  

Про це йдеться в оприлюдненому дослідженні "Лабораторії нерівності у світі", яке грунтується на економічній статистиці та опитуваннях з усього світу, повідомляє DW.
    
"За даними звіту, за минулі 35 років доходи одного відсотка найбагатших людей на планеті зросли вдвічі більше, аніж статки 50 відсотків людей на протилежному кінці майнового розподілу. Дослідники звертають увагу на значні розходження в різних частинах світу", - йдеться у повідомленні.

У 2016 році в Європі 10 відсотків осіб з найбільшими прибутками отримували 37 відсотків національних доходів. У Китаї економічна еліта отримує 41 відсоток нацдоходу, у Росії - 46, у Канаді та США - 47, на Близькому Сході - 61 відсоток. Середній клас тим часом скорочується.
   
Особливу увагу експерти звертають на стрімке розходження показників ЄС та США, в яких відносний рівень нерівності був однаковим у 1980 році. У Сполучених Штатах Америки, вважають економісти, до зростання розшарування суспільства доклалася "значна освітня нерівність", а також менша прогресивність податкової системи, тобто незначне підвищення ставки податків для тих, хто багато заробляє. У ЄС, відзначає звіт, політика зарплат та освіти більше сприяють групам із низькими та середніми статками.

Новини по темі