Переглянути у мобiльнiй версiї
Мобільний додаток

Платні дороги в Україні почнуть будувати не раніше 2019 року

18.12.2017 р., 14:47

Старт робіт з будівництва платних доріг "Львів - Краківець" і "Київ - Біла Церка" можливий не раніше 2019 року.

Про це під час спілкування з журналістами заявив міністр інфраструктури України Володимир Омелян.

"Ми працюємо над концесією українських доріг, так звані, платні дороги, які будуть будуватися до існуючих безкоштовних. Наразі розробляється технічно-економічне обгрунтування для двох потенційних ділянок - це "Львів - Краківець" і "Київ - Біла Церка". Після цього ми зможемо перейти до спілкування з потенційними інвесторами і провести тендерні процедури. Ми прогнозуємо, що ці речі будуть тривати упродовж 2018 року і в 2019 році ми можемо говорити про початок фізичних робіт", - заявив Володимир Омелян.

Урядовець зауважив, що процес сповільнює декілька чинників. Зокрема, за словами міністра, в європейській практиці - 90% фінсування таких проектів забезпечує держава, а по-друге, трафік автомобілів в Україні достатньо невисокий.

"Дорожній фонд може бути гарантією повернення коштів інвестору у разі недостачі трафіку. Це прозора формула, яка повсюдно працює в Європі. Я сподіваюся, що перші пілоти будуть успішними, це ділянки від 50 до 100 км довжиною, і тоді ми зможемо говорити про ефективну модель платних доріг для України", - резюмував він.

Новини по темі