Мобільний додаток

Лідери ЄС не дійшли згоди щодо проблеми мігрантів

15.12.2017 р., 10:48

Учасники саміту Євросоюзу, який триває в Брюсселі, не зуміли досягти прогресу в обговоренні міграційної політики.

Про це повідомила після закінчення першого дня саміту в ніч на п'ятницю, 15 грудня, канцлер ФРН Ангела Меркель, повідомляє Deutsche Welle.

"З цього питання позиції не змінилися", - заявила Меркель. Вона наголосила, що перед європейськими політиками стоїть чітке завдання до червня 2018 року продовжувати роботу над розв'язанням цієї проблеми.

Водночас Ангела Меркель повідомила про певний прогрес у справі захисту зовнішніх кордонів ЄС, зокрема завдяки угодам з Туреччиною і співробітництву з Лівією. Однак, за її словами, тут необхідна "внутрішня солідарність". Канцлер ФРН зазначила також, що незадоволена "простою констатацією того, що варіанти розв'язання міграційної проблеми, які існували до цього часу, не спрацювали".

Нагадаємо: 28 країн Євросоюзу вже кілька років не можуть дійти згоди з низки питань, що стосуються проблем біженців. Суперечку, в першу чергу, викликає питання, як у випадку нової міграційної кризи допомогти державам, які візьмуть основну масу біженців. Єврокомісія і деякі країни, включаючи Німеччину, виступають за такий варіант перерозподілу, який включав би в себе обов'язок приймати біженців, щонайменше при різкому збільшенні їх потоку. Проте Польща, Угорщина і Чехія відкидають будь-яку форму примусу у цьому питанні.

Лідери ЄС не дійшли згоди щодо проблеми мігрантів

Новини по темі