Мобільний додаток

Європарламентарі проголосували за перехід до нової фази Brexit

13.12.2017 р., 17:35

Голова ЄП Антоніо Таяні назвав це "важливим кроком уперед".

Про це повідомляє DW.

Європейський парламент підтримав початок наступної фази переговорів щодо виходу Великобританії зі складу ЄС. За це рішення проголосували 556 депутатів, проти висловилися 62 європарламентарі. При цьому в Європарламенті наголосили, що Великобританія повинна "цілком та добросовісно" пертворити угоду про вихід зі складу ЄС, досягнуту минулого тижня шляхом важких переговорів з Брюсселем, на фінальний договір про вихід.

Голова Європарламенту Антоніо Таяні привітав результати голосування під час засідання у Страсбурзі, назвавши його "важливим кроком уперед", але зазначив, що євродепутати досі занепокоєні питанням дотримання після Brexit прав громадян країн ЄС, які проживають у Великобританії, а також майбутнім врегулюванням статусу кордону між Ірландією та Північною Ірландією.

У свою чергу, голова переговорної групи від Брюсселя у Brexit-переговорах Мішель Барньє зазначив, що наступний етап переговорів має бути сфокусований на "короткому на визначеному" перехідному періоді, а також на попередньому обговоренні майбутніх відносин між Брюсселем та Лондоном. Наступна фаза переговорів, на думку Барньє, буде не менш складною, ніж попередня.

Нагадаємо, 8 грудня Брюссель та Лондон дійшли згоди у переговорах щодо Brexit, що уможливило перехід до другої фази переговорів. Зокрема, Великобританія погодилася дотриматись своїх фінансових зобов'язань перед ЄС та сплатити у бюджет блоку 40-45 мільярдів євро.

Європарламентарі проголосували за перехід до нової фази Brexit

Новини по темі