Переглянути у мобiльнiй версiї
Опитування

ЄС і Японія узгодили угоду про вільну торгівлю

9.12.2017 р., 10:15

Євросоюз і Японія оголосили про завершення узгодження масштабної угоди про вільну торгівлю.
 
Про це повідомляє "DW".

"Ця угода посилає чіткий сигнал всьому світу про те, що ЄС і Японія мають намір і надалі будувати економіку, що рунтується на вільних, відкритих і справедливих ринках із чіткими та прозорими правилами, цілковито поважаючи і просуваючи наші цінності і б'ючись зі спокусою протекціонізму", - йдеться в спільній заяві голови Єврокомісії Жан-Клода Юнкера і прем'єр-міністра Японії Сіндзо Абе.

ЄС і Японія своєю домовленістю кинули виклик тій політиці протекціонізму, що здійснює президент США Дональд Трамп. Угода, на узгодження якої знадобилося 4 роки, підлягає ратифікації обома сторонами. В разі позитивного результату з'явиться нова зона вільної торгівлі з чисельністю населення 600 мільйонів осіб й економікою, на частку якої припадає 30 відсотків світового ВВП.

Нагадаємо, угода про вільну торгівлю між ЄС і Японією має стратегічне значення, що перевершує її економічну цінність. Вона відкриє європейський ринок для японської автопромисловості. Натомість Японія відмінить торгові бар'єри для сільськогосподарської продукції з ЄС, що передвіщає величезну вигоду європейським фермерам.

ЄС і Японія узгодили угоду про вільну торгівлю

Новини по темі