Мобільний додаток

ЄС розкритикував Генпрокуратуру за підрив розслідувань НАБУ

6.12.2017 р., 09:59

Євросоюз звинуватив Генеральну прокуратуру України в підриві розслідувань фактів корупції, які розслідує Національне антикорупційне бюро.

Про це повідомляє НВ.

Таку заяву зробила Європейська служба зовнішніх справ (EEAS).

В ЄС жорстко розкритикували відомство Юрія Луценка. З огляду на звинувачення ГПУ, Брюссель дійшов висновку, що ГПУ підриває здатності детективів НАБУ в боротьбі з корупцією.

"Публічне розкриття розслідування корупції Генеральною прокуратурою значно послаблює здатність Національного антикорупційного бюро України ефективно проводити розслідування і підриває довіру громадськості до ефективної боротьби з корупцією", - сказано в листі за підписом Майї Косьянчич.

Європейські дипломати нагадали, що українська влада повинна активізувати свої зусилля задля "забезпеченню незалежності, оперативного потенціалу та повної ефективності" антикорупційних інституцій.

Нагадаємо, генеральний прокурор Юрій Луценко в ефірі телеканалу 1 + 1 назвав агентів НАБУ, які працюють під прикриттям, нелегальним угрупованням.

Між НАБУ, ГПУ і СБУ розгорівся конфлікт. Агент НАБУ під прикриттям затриманий співробітниками спецслужби. Генпрокуратура підозрює його в провокуванні хабара. НАБУ звинуватило ГПУ і СБУ в зриві секретної операції з виявлення корупції в Держміграційній службі.

Це не перше протистояння між правоохоронними відомствами. Крім того, Луценко звинуватив НАБУ в "співробітництві з іноземними спецслужбами". При цьому глава НАБУ Артем Ситник нагадав, що з ФБР підписаний меморандум про взаємодопомогу. Крім того, в ГПУ раніше похвально відгукувалися про результати роботи НАБУ з ФБР під час розкриттів нардепів в рамках так званої бурштинової справи.

Новини по темі