Мобільний додаток

Філарет готовий до діалогу про об'єднання з Московським патріархатом

6.12.2017 р., 08:32

Українська православна церква Київського патріархату готова до діалогу про об'єднання з Українською православною церквою Московського патріархату, а не про входження до неї.

Про це у коментарі Укрінформу заявив предстоятель УПЦ КП Філарет.

"Ми готові розмовляти про об'єднання нашої церкви з Московським патріархатом, а вони говорять про якесь входження до УПЦ МП. Ніякого входження не буде, можливе тільки об'єднання", - сказав Філарет.  Коментуючи перспективи діалогу двох конфесій щодо їх зближення, предстоятель УПЦ КП зазначив, що це залежить від іншої сторони. "Ми за діалог, але наша позиція відома - ми ніколи не станемо частиною Московського патріархату", - наголосив Філарет.

Він також заявив, що не шкодує про те, що написав листа до патріарха Московського Кирила і єпископату Російської православної церкви попри те, що його зміст було витлумачено неправильно.

Як повідомляв Укрінформ, заступник голови відділу зовнішніх церковних зв'язків УПЦ МП протоієрей Микола Данилевич заявив 5 грудня, що Українська православна церква МП стримано ставиться до діалогу з Київським патріархатом, бо не мають ілюзій.

16 листопада 2017 року глава УПЦ КП написав листа до патріарха Московського Кирила і єпископату Російської православної церкви із закликом ухвалити відповідні рішення, завдяки яким буде покладено край існуючому протистоянню.  30 листопада РПЦ повідомила, що патріарх Філарет письмово попросив вибачення за церковний розкол в Україні.

1 грудня предстоятель УПЦ КП заявив на прес-конференції, що не просив жодних вибачень за автокефалію, оскільки в незалежній державі має бути незалежна церква.

Філарет готовий до діалогу про об'єднання з Московським патріархатом

Новини по темі