Мобільний додаток

Глава ГПУ стверджує: Саакашвілі отримав гроші від Курченка

5.12.2017 р., 12:40

Генеральний прокурор Юрій Луценко стверджує, що лідер "Руху нових сил" Михеїл Саакашвілі отримав від українського бізнесмена Сергія Курченка півмільйона доларів на організацію акцій протесту.

Про це він заявив під час прес-конференції, повідомляє Укрінформ.

"Встановлено, що наближена до Саакашвілі особа - громадянин Северіон Дангадзе за узгодження із самим Саакашвілі звернувся через довірену особу до Сергія Курченка, що переховується від переслідування українських правоохоронних органів у Москві, з пропозицією фінансування діяльності Саакашвілі в обмін на інтереси членів організованого злочинного угрупування. Нами зафіксовано отримання з російського боку до оточення Саакашвілі близько півмільйона доларів, приблизно половина суми якої було вручено Северіону Донгадзе під контролем українських спецслужб, тобто з переписуванням номерів купюр і фіксацією самої операції передачі", - заявив Луценко.

Генпрокурор зазначив, що зі слідством співпрацювали кілька українців, які знаходилися на території Москви і дали закриті свідчення в рамках цього кримінального провадження. Він стверджує, що слідство дійшло висновку, що Курченко фінансував Саакашвілі з метою "захоплення державної влади в Україні та сприяння членам злочинної організованого угруповання у зупиненні їхнього кримінального переслідування та відновлення контролю над активами, які вони придбали у свій час в кримінальний спосіб".

Нагадаємо, ГПУ і СБУ провели обшук у помешканні Саакашвілі по вулиці Костьольній в Києві. Після обшуку Саакашвілі затримали і намагаються вивезти в мікроавтобусі. Водночас прихильники політика оточили мікроавтобус і перешкоджають його проїзду.

Саакашвілі затримали у рамках кримінального провадження, відкритого за ч. 1 ст. 256 ККУ - сприяння учасникам злочинних організацій та укриття їх злочинної діяльності, стверджує СБУ.

Глава ГПУ стверджує: Саакашвілі отримав гроші від Курченка

Новини по темі