Мобільний додаток

Чийгозу і Умерову відмовили у відповіді з Кремля

4.12.2017 р., 15:36

Адміністрація президента Росії не дала пояснень, на якій підставі були звільнені кримськотатарські лідери Ільмі Умеров і Ахтем Чийгоз.

Про це йдеться у відповіді адміністрації президента РФ на запит Умерова, який він опублікував на своїй сторінці в Facebook.
    
"Надання відомостей, що Вас цікавлять, не є можливим", - йдеться в документі.

"Нічого не прояснилося. Я досі не знаю, на якій підставі мене "звільнили", чи "пробачили", чи "реабілітували",  чи "обміняли", чи "помилували", - зазначив Умеров.

Раніше Ільмі Умеров відправив запит до Росії з проханням пояснити умови свого звільнення.

30 листопада турецький телеканал "Haberturk" повідомив, що турецький уряд обміняв двох заступників голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза та Ільмі Умерова на двох росіян, обвинувачених у шпигунстві.

Нагадаємо, у вересні 2017 року Чийгоза було засуджено російським судом в окупованому Росією Криму до 8 років колонії суворого режиму за обвинуваченням в організації масових заворушень біля приміщення Верховної Ради Криму у Сімферополі 26 лютого 2014 року.

Умерова було засуджено до 2 років колонії-поселення за обвинуваченням в "закликах до порушення територіальної цілісності РФ" за висловлювання в ефірі телеканалу ATR про те, що "Крим - це Україна". 25 жовтня Росія звільнила Умерова та Чийгоза і передала їх Туреччині.

Чийгозу і Умерову відмовили у відповіді з Кремля

Новини по темі