Мобільний додаток

Словацька молодь не довіряє парламенту, владі, суддям (аудіо)

2.12.2017 р., 16:58

У Словаччині більшість опитувань громадської думки свідчить, що однією з важливих суспільних проблем є низький рівень довіри молоді до головних державних інститутів - парламенту, влади, судів.

Довіра громадянського суспільства до державних органів - парламенту, влади, судової системи - є одним із найважливіших показників функціонування демократії в країні. Саме тому соціологічні служби проводять опитування громадської думки, щоб дізнатися про ставлення людей до держави.

У Словаччині результати таких досліджень свідчать, що населення, і в першу чергу молодь, не завжди відчуває себе частиною країни. Приблизно третина молодих словаків планує переїхати на постійне проживання за кордон. Понад 80 відсотків із них не довіряє ні уряду, ні парламенту. 67 відсотків не довіряє судам, а близько 43 відсотків вважає, що вони ніяк не можуть вплинути на функціонування держави та її інститутів.

Однак молоді люди позитивно ставляться до розвитку громадянських ініціатив, які формуються поза політичною системою. 69 відсотків респондентів довіряють молодіжним і студентським організаціям. Держава і політики мають активно залучати молодь до процесу ухвалення рішень через різноманітні форми співпраці.

Тетяна Зубро з Братислави, для Українського радіо.

Прослухати


Хочеш знати більше - слухай новини на Українському радіо!

Словацька молодь не довіряє парламенту, владі, суддям (аудіо)

Новини по темі