Мобільний додаток

80-річчя В’ячеслава Чорновола відзначать на державному рівні

1.12.2017 р., 12:20

Президент Петро Порошенко підписав Указ "Про відзначення 80-річчя від дня народження В’ячеслава Чорновола".

Про це повідомляє прес-служба Глави держави.

"Головною метою указу є забезпечення належної підготовки та проведення у грудні 2017 року – березні 2018 року заходів із нагоди 80-річчя від дня народження видатного українського державного та політичного діяча, Героя України В’ячеслава Чорновола", - йдеться в указі.

Відбудеться низка урочистих, меморіальних та просвітницьких заходів, а державні органи мають підтримати ініціативу громадськості щодо вшанування пам’яті та популяризації постаті Чорновола.

Зокрема, Уряд має передбачити організацію у Києві, а також на батьківщині Чорновола, інших населених пунктах, пов'язаних із його діяльністю, урочистих та меморіальних заходів за участю представників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, громадськості, вчених.

Міністерство закордонних справ має забезпечити сприяння закордонними дипломатичними установами України організації заходів української громадськості за кордоном із відзначення 80-річчя від дня народження Чорновола.

Нагадаємо, 24 грудня 2017 року лідеру "Народного руху України" Чорноволу виповнилося б 80 років. Він загинув в автокатастрофі на трасі "Бориспіль - Золотоноша" 25 березня 1999 року.

21 січня 2014 року Бориспольській міжрайонний суд закрив справу про загибель Чорновола, визнавши аварію нещасним випадком.

24 квітня 2014 року Апеляційний суд Київської області задовольнив клопотання потерпілих у справі про загибель лідера НРУ та направив справу на додаткове розслідування до прокуратури.

80-річчя В’ячеслава Чорновола відзначать на державному рівні

Новини по темі