Мобільний додаток

Рівень свободи преси у світі найгірший у цьому столітті

30.11.2017 р., 18:20

Журналістам загрожує цензура, організована злочинність та комерційний тиск, спричинений зростанням впливу Інтернету. Глобальна свобода ЗМІ за останнє десятиріччя впала до найнижчого рівня.

Про це повідомляє "The Guardian" із посиланням на доповідь правозахисної організації "Article 19".

"Глобальна свобода засобів масової інформації знаходиться на найнижчому від початку століття рівні", - йдеться у повідомленні.

Автори досліджували свободу вираження думок у 172 країнах впродовж 2006 - 2016 років. За даними "Article 19", найбільший спад свободи слова впродовж останнього десятиліття спостерігається у Туреччині. Водночас Бразилія, Бурунді, Єгипет, Польща, Венесуела та Бангладеш також зазнали тривожного спаду щодо різноманітності та незалежності засобів масової інформації.

Журналістам загрожує залякування, переслідування та навіть вбивства в деяких частинах світу. Зокрема в Мексиці лише в 2016 році сталось 426 нападів на журналістів і представників ЗМІ. Крім того, за даними дослідження, торік у світі 259 журналістів були ув'язнені та 79 були вбиті.

Акцентуючи на позитивних тенденціях, автори дослідження вказують на поліпшення ситуації в Тунісі, Шрі-Ланці та Непалі. Також представники "Article 19" високо оцінили ухвалення законів про свободу інформації в 119 країнах.

Рівень свободи преси у світі найгірший у цьому столітті

Новини по темі