Переглянути у мобiльнiй версiї
Опитування

Експерт Денис Монастирський: "Дрібні злочини завжди були слабким місцем поліції"

29.11.2017 р., 19:13

Як боротися з дрібними злочинами радив у програмі "Сьогодні. Ввечері" експерт програми реформування правоохоронної та судової систем Українського інституту майбутнього Денис Монастирський.

"Дрібні злочини завжди були слабким місцем поліції. Вони перевищують можливості поліції і ефект від розкриття таких злочинів не давав престижу. Поліція виставляє певні пріоритети і, на жаль, дрібні крадіжки не входять до них. Причини - кадрова нестача, брак досвіду роботи, надто великі навантаження на одного слідчого. Часто в таких випадках люди самі ловлять злочинців. Секрет успіху є в профілактиці злочинності. Пастка, в яку потрапила наша поліція - показники поліції покращилися, а відчуття безпеки ні. Зараз існують злочини і кримінальні проступки. Ці категорії потребують вдосконалення. Злочини більш серйозні і ними займаються слідчі. І дрібні правопорушення, якими будуть займатися дізнавачі. У випадку проступку мова йде про години - розслідування має відбуватися впродовж 48 годин. У поліції обмежені інструменти для розкриття злочинів".
"У більшості європейських країн є поділ на злочини і проступки, але не можна скопіювати європейські закони, норми життя, правову культуру, які у нас поки що не працюють. Ми маємо знайти свій шлях до гуманізації правопорушень".Слухайте програму "Сьогодні. Ввечері" по буднях із 17.40. до 20.00!

Новини по темі