Мобільний додаток

Громадські організації заявляють про посилення тиску на активістів, які борються з корупцією (аудіо)

27.11.2017 р., 19:20

Понад 300  громадських організацій заявляють про посилення тиску на активістів та викривачів, які борються з корупцією. Про це йдеться в заяві, оприлюдненій сьогодні у Києві представниками "Реанімаційного пакету реформ".

Два нові резонансні випадки сталися минулого тижня. У Полтаві невідомі скоїли напад на суддю–викривача Ларису Гольник та її чоловіка Ігоря Гавриленка. А в Одесі побили еко-активістів, які борються проти знищення зелених зон і незаконних забудов у місті. Докладніше Тетяна Власенко:

"Ім'я судді Лариси Гольник стало відомим у  2014-му році, коли вона відмовилася за хабар  закрити адмінправадження проти полтавського міського голови Олександра Мамая. Мера звинуватили у тому, що він скориставшись службовим становищем надав своїй падчерці дозволи на встановлення торговельних  павільйонів без відповідних процедур. Нині ця справа на контролі у НАБУ. А суддя Лариса Гольник заявляє, що мер Полтави і досі їй мститься. Стверджує, що відчуває тиск і на роботі, де їй не продовжують суддівські повноваження. Суддя зверталася  до НАЗК, щоб захистити свої права як викривача корупції. Майже 8 місяців там розглядали її звернення, а нині воно зависло у  Вищій раді правосуддя, каже Лариса Гольник.

Адвокат Лариси Гольник Роман Маселко вважає, що це зволікання – штучне. Робиться усе можливе, аби "кишенькові" судді, готові ухвалювати рішення за хабар чи за вказівкою "зверху" - не були покарані. У Вищій раді правосуддя пояснюють: усі звернення ретельно вивчаються, а це потребує часу. Лише від суддів їм надійшло 300 повідомлень про тиск – каже прес-секретар Оксана Лисенко. Тож, нині вона не береться прогнозувати, коли саме дійде справа до  розгляду звернення судді Лариси Гольник. Водночас,  запевняє: коли дізналися про її побиття – відреагували миттєво.

Тим часом тиск на викривачів корупції на місцях лише посилюється, - заявляє експерт Transparency International Україна Олександр Калітенко і каже, відбувається це за мовчазної згоди влади.

Дати оцінку таким діям понад 300 громадських організацій закликають президента Петра Порошенка. У своїй заяві вони також звернулися до Генпрокурора із вимогою  взяти під особистий контроль розслідування Нацполіцією усіх резонансних справ викривачів-корупції. А від Верховної ради очікують ухвалення законопроекту, який посилить правовий захист борців із корупцією".  

Тетяна Власенко. Українське радіо.

Прослухати репортаж

 

Хочеш знати більше - слухай новини на Українському радіо!

Громадські організації заявляють про посилення тиску на активістів, які борються з корупцією (аудіо)

Новини по темі