Мобільний додаток

Молодь у Словаччині мало довіряє державним органам влади (аудіо)

25.11.2017 р., 17:00

У Словаччині більшість опитувань громадської думки свідчать, що однією з важливих суспільних проблем є низький рівень довіри молоді до головних державних інститутів - парламенту, влади, судів.

Причини недовіри молодих людей з'ясовувала наша кореспондентка в Братиславі Тетяна Зубро:
                   
"Довіра громадянського суспільства до державних органів - парламенту, влади, судової системи - є одним із найважливіших показників функціонування демократії в країні. Саме тому соціологічні служби проводять опитування громадської думки, щоб дізнатися про ставлення людей до держави.

У Словаччині результати таких досліджень свідчать, що населення, і в першу чергу молодь, не завжди відчуває себе частиною країни. Засоби масової інформації в країні оприлюднюють наступні цифри: приблизно третина молодих словаків планує переїхати на постійне проживання за кордон. Понад  80% із них не довіряють ні уряду, ні парламенту. 67% не довіряють судам, а близько 43 % вважають, що вони ніяк не можуть вплинути на функціонування держави та її інститутів.

Однак молоді люди позитивно ставляться до розвитку громадських ініціатив, які формуються поза політичною системою. Приблизно 69% респондентів довіряють молодіжним і студентським організаціям.

Держава і політики мають активно залучати молодь до процесу ухвалення рішень через різноманітні форми співпраці. Тільки це допоможе вийти із зачарованого кола низької довіри серед молоді до державних органів і політичних діячів.

Тетяна Зубро з Братислави, для Українського радіо.

Прослухати

 

Хочеш знати більше - слухай новини на Українському радіо!

Молодь у Словаччині мало довіряє державним органам влади (аудіо)

Новини по темі