Мобільний додаток

На статус закордонного українця претендують понад 250 осіб

19.11.2017 р., 10:15

Національній комісії з питань закордонних українців представлено понад 250 звернень заявників щодо отримання статусу закордонного українця.  

Про це повідомляє прес-служба МЗС.

"У МЗС України відбулося ХХХVI засідання Національної комісії з питань закордонних українців, у ході якого начальник Управління з питань закордонного українства та гуманітарного співробітництва Лариса Дір представила на розгляд понад 250 звернень заявників щодо отримання статусу закордонного українця", - повідомили в дипустанові.  

У МЗС поінформували, що цього року відбулося 4 засідання Національної комісії, за результатами роботи яких ухвалено низку рішень щодо статусу закордонного українця на підставі звернень понад 1000 іноземців та осіб без громадянства.

Особи, яким надано статус закордонного українця, мають право користуватися такими самими правами і свободами, як громадяни України, за винятками, встановленими Конституцією, законами України чи міжнародними договорами, згода на  обов’язковість яких надана Верховною Радою України.

Нагадаємо, закордонні українці можуть:
- працювати на підприємствах, в установах і організаціях або здійснювати іншу трудову діяльність на підставах і в порядку, встановлених для громадян України;
- вступати до вищих навчальних закладів України в межах обсягів державного замовлення згідно зі встановленими квотами; - безкоштовно оформлювати багаторазову візу для відвідання України терміном дії на 5 років без надання відповідного запрошення, а також іммігрувати в Україну для постійного проживання, отримавши дозвіл для постійного проживання поза межами квот на імміграцію.

На статус закордонного українця претендують понад 250 осіб

Новини по темі