Мобільний додаток

У новинах українських ЗМІ жінок згадують втричі рідше, ніж чоловіків

17.11.2017 р., 11:48

Жінки виступають героїнями матеріалів медіа втричі рідше, ніж чоловіки – в середньому, лише у 27% випадків. У ролі експерток журналісти залучають жінок ще менше — лише у 19% випадків (тобто, тільки у кожному п’ятому матеріалі).

Такими є результати моніторингу новин восьми загальнонаціональних телеканалів, десяти загальноукраїнських інтернет-видань та семи друкованих видань, який здійснив ГО "Інститут масової інформації" та "Детектор медіа" у жовтні 2017 року, на замовлення Національного Демократичного Інституту (НДІ), повідомляє  Інститут масової інформації.

Найменше жінки представлені в інтернет-ЗМІ (лише в 13% новин жінки виступають в якості героїнь, і в 15% – в якості експерток), найбільше – в друкованих ЗМІ (героїні 35% матеріалів, і коментували в якості експерток 22% матеріалів).

За даними дослідження, жінок практично не запрошують в якості гостей до студій соціально-політичних ток-шоу на центральних телеканалах. Впродовж періоду моніторингу, було зафіксовано лише дві запрошені до студії жінки і 40 чоловіків. Окрім того, під час здійснення моніторингу телеканали не запросили до студій ток-шоу жодної жінки-експертки.

Жінками, які найчастіше згадувалися в українських політичних новинах упродовж періоду моніторингу, виявилися народні депутатки Ірина Геращенко, Оксана Сироїд та Ірина Луценко.

У новинах українських ЗМІ жінок згадують втричі рідше, ніж чоловіків

Новини по темі