war

З’їзд суддів обрав суддю Конституційного суду (аудіо)

13.11.2017 р., 19:10

З’їзд суддів сьогодні обрав суддю Конституційного суду за своєю квотою. Ним став голова Апеляційного суду Запорізької області Віктор Городовенко. Із-поміж шести кандидатів за нього проголосувало найбільше делегатів 14-го позачергового з’їзду суддів.

Докладніше – Віолетта Карлащук:

"На посаду судді Конституційного суду за квотою ради суддів претендувало загалом 18 кандидатів, із них рада обрала 6. Кожен із них повинен мати щонайменше 15 років досвіду роботи в галузі права і бути правником найвищого рівня кваліфікації, - пояснює представниця ради суддів Олена Волкова.

Обирали суддю шляхом таємного голосування. За правилами відбору перемагає той кандидат, який набере щонайменше 161 голос.  Віктор Городовенко отримав 186 голосів. Нині, за його словами, головне завдання – повернути довіру суспільства до Конституційного суду.

Понад рік Конституційний суд не ухвалював жодного рішення, - нагадує адвокат, експерт Українського інституту майбутнього Тетяна Ющенко. За її словами, весь цей час у суді не було кворуму для результативної роботи.

Нагадаю, одним із завдань реформи мало стати запровадження  прозорого конкурсного відбору до Конституційного суду. Однак, як зазначив в ефірі УР експерт з конституційного права Богдан Бондаренко, конкурсна процедура, яку узаконив парламент, - не досконала. Оскільки нині президент, Верховна Рада і з'їзд суддів формують власні конкурсні комісії, які відбирають і подають їм на затвердження кандидатів.

Нині, щоб Конституційний суд розпочав повноцінну роботу, Верховна Рада і Президент мають обрати ще по двоє суддів – за своїми квотами".

Віолетта Карлащук. Українське радіо.

Прослухати репортаж

 

Хочеш знати більше - слухай новини на Українському радіо!

З’їзд суддів обрав суддю Конституційного суду (аудіо)

Новини по темі